Profilaktyka stomatologiczna w Andrychowie

W myśl zasady “lepiej zapobiegać niż leczyć” – odpowiednio prowadzona profilaktyka i regularne wizyty kontrolne skutecznie pomagają uchronić się przed przykrymi dolegliwościami w obrębie uzębienia. Pacjenci gabinetów Addent mają możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza zabiegów profilaktycznych, nieocenionych w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej.

Dbanie o zęby zaczyna się w domu, to właśnie codzienna higiena pozwala zachować zęby i całą jamę ustną w zdrowiu. Jednak nawet najbardziej uważna troska o uzębienie nie będzie wystarczająca bez uwzględnienia regularnych przeglądów stomatologicznych. Częste pojawianie się w gabinecie dentystycznym sprawia, że poważne zmiany chorobowe mają mniejszą szansę się rozwinąć – wykrywa się je na tyle wcześnie, że leczenie jest sprawne, mniej skomplikowane i nie ingeruje się głęboko w struktury zęba.

Co więcej, zdrowe zęby to nie tylko brak problemów ze stanami zapalnymi czy uciążliwych dolegliwości. To również bardziej estetyczny wygląd. Ten ostatni pomagają zachować zabiegi z zakresu higienizacji stomatologicznej.

Higienizacja zębów w Andrychowie – jak wygląda?

Profesjonalnie przeprowadzaną higienizację rozpoczyna się od usunięcia złogów kamienia nazębnego, zgromadzonego nad i pod dziąsłami. Używa się do tego specjalnego skalera ultradźwiękowego. Ten etap to tzw. skaling zębów, który ogranicza ryzyko wystąpienia poważnych chorób w okolicach przyzębia, takich jak np. paradontoza.

Następny krok to piaskowanie i polerowanie zębów, mające na celu zniwelowanie osadów powstałych na skutek palenia tytoniu, picia kawy czy herbaty. Do wykonania zabiegu używa się specjalnego rodzaju piasku (proszku) stomatologicznego, który wraz z wodą aplikuje się pod ciśnieniem. Połączenie obu zabiegów daje efekt subtelnego rozjaśnienia zębów.

Ostatnim etapem kompleksowej higienizacji jest fluoryzacja, wykonywana poprzez nałożenie na zęby przyjemnego w smaku preparatu, który zapobiega nadwrażliwości i wzmacnia szkliwo, zapobiegając jego demineralizacji. Zabieg fluoryzacji sprawia, że zęby są bardziej odporne na działanie próchnicy.

Higienizacja zębów przynosi wiele wymiernych korzyści: podnosi estetykę uśmiechu, a przede wszystkim pomaga w zapobieganiu występowania próchnicy oraz schorzeń przyzębia. Powtarzanie zabiegu zaleca się raz lub dwa razy do roku. Wiele zależy od tego, na jakie warunki narażone są zęby – czy np. pacjent pali papierosy, pije dużo kawy lub czerwonego wina. Bardzo duże znaczenie mają też po prostu indywidualne predyspozycje do gromadzenia się kamienia nazębnego.

Pakiet higienizacyjny – dlaczego warto?

W Addent Andrychów oferujemy usługi skalingu, piaskowania i fluoryzacji oddzielnie, ale również w pakiecie. Wykonanie 3 zabiegów podczas jednej wizyty polecamy wszystkim naszym pacjentom. Jest to nie tylko opłacalne z uwagi na kwestie finansowe, ale przede wszystkim kompleksowa higienizacja daje najlepsze efekty. Najpierw największe zanieczyszczenia usuwane są podczas skalingu, następnie pozostałe – w czasie piaskowania. Na koniec oczyszczone zęby „zabezpieczane” są przed działaniem bakterii dzięki fluoryzacji. Taka kolejność gwarantuje największą skuteczność.

Lakowanie zębów stałych u dzieci

Oferujemy również zabiegi profilaktyczne dedykowane najmłodszym pacjentom. Rewelacyjne rezultaty, jak zmniejszenie ryzyka wystąpienia próchnicy nawet o 90%, przynosi lakowanie zdrowych zębów stałych, przeprowadzane najpóźniej do trzech miesięcy od pojawienia się powierzchni żującej powyżej linii dziąsła. Trudno dostępne do szczotkowania miejsca, czyli szczeliny i bruzdy na powierzchni zębów przedtrzonowych i trzonowych oraz zagłębienia bocznych górnych siekaczy, są wypełniane w trakcie zabiegu specjalnym materiałem. Zapobiega to powstawaniu ubytków w przyszłości. W przypadku zębów mlecznych istnieje możliwość przeprowadzenia lakowania w obrębie trzonowców.

Profilaktyka i higienizacja zębów w Andrychowie

W dbaniu o higienę jamy ustnej dobre nawyki to podstawa. Dlatego po zakończonym zabiegu profilaktycznym nasze doświadczone higienistki przeprowadzają z pacjentem instruktaż, który jest pomocny w pielęgnacji zębów w warunkach domowych. W razie potrzeby pomagają również dobrać odpowiednie dla pacjenta preparaty, które można dodatkowo nabyć w recepcji naszego gabinetu. W trosce o komfort i dobrą kondycję jamy ustnej pacjentów nasze recepcjonistki co pół roku przypominają o potrzebie odbycia wizyty kontrolnej i przeprowadzenia zabiegu higienizacji.

Na kompleksowe zabiegi skalingu, piaskowania i fluoryzacji zapraszamy mieszkańców Andrychowa i okolicznych miejscowości, takich jak: Kęty, Wadowice, Kalwaria, Zator czy Żywiec.

Ile kosztuje higienizacja w Addent Andrychów? Sprawdź aktualny cennik tutaj: Cennik profilaktyka stomatologiczna Andrychów

Higienistki stomatologiczne w Andrychowie

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, która nieustannie podnosi swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu profilaktyki stomatologicznej i higienizacji. Ma również wykształcenie pedagogiczne, co przekłada się na jej wyjątkowe podejście do każdego pacjenta, również tego najmłodszego. Pomaga odzyskiwać piękny uśmiech i asystuje przy zabiegach stomatologicznych.

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, która nieustannie dba o poszerzanie swoich kompetencji zawodowych. Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach branżowych, aby móc jeszcze lepiej opiekować się pacjentami w gabinecie Addent. Pracuje jako higienistka, ale także asystuje przy różnego rodzaju zabiegach stomatologicznych.