Stomatologia zachowawcza w Andrychowie

Podstawą dbania o zęby jest nie tylko pamiętanie o ich higienie, ale również poddawanie się regularnym przeglądom stomatologicznym. Zmiany próchnicze wykryte na wczesnym etapie są łatwe do usunięcia i pozwalają uniknąć bardziej inwazyjnego leczenia kanałowego czy ekstrakcji. Zabiegami zajmuje się stomatolog zachowawca.

Nawet najlepsza higiena i najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt nie są w stanie w każdym wypadku uchronić przed występowaniem próchnicy. Dlatego tak ważne jest, by umawiać się na regularne wizyty u dentysty. Stomatolog oceni stan uzębienia i sprawdzi, czy są jakieś zmiany chorobowe, które wymagają leczenia. Dlaczego warto wykrywać próchnicę na wczesnym etapie? Dosyć łatwo jest się tego domyślić. Leczenie zaawansowanych zmian jest zarówno dużo bardziej skomplikowane, jak i kosztowne. Nie da się również ukryć, że np. leczenie kanałowe, chociaż pozwala zachować ząb, to wiąże się z pozbawieniem go unerwionego korzenia. Taki ząb jest słabszy, bardziej podatny na uszkodzenia, pęknięcia czy chociażby zmianę koloru. Dlatego należy starać się unikać doprowadzania do sytuacji, w której zmiany próchnicze sięgają miazgi zęba. Kluczem do tego są regularne wizyty u stomatologa.

Zabiegi stomatologii ogólnej w Addent Andrychów

Stomatologia zachowawcza, zwana też często stomatologią ogólną, obejmuje najbardziej podstawowe zabiegi w zakresie opieki dentystycznej. To też te procedury, które w gabinetach stomatologicznych wykonywane są najczęściej. W Addent Andrychów pacjent może liczyć na precyzyjne i sprawne usuwanie próchnicy i innych zmian chorobowych, a także na założenie wypełnienia. To ostatnie odbywa się przy użyciu najwyższej jakości materiałów kompozytowych, gwarantujących trwałość i estetyczny wygląd.

Zabiegami z zakresu stomatologii ogólnej, które wykonywane są w gabinecie dentystycznym w Andrychowie, są również: odbudowa złamanego zęba lub jego estetyczna rekonstrukcja, a także m.in. wypełnienie przyszyjkowe. Warto pamiętać, że stomatolog zachowawca to niejako lekarz pierwszego kontaktu jeśli chodzi o uzębienie. Jeśli pacjent ma problem i nie wie, do jakiego specjalisty się zwrócić, powinien się zgłosić na konsultację do stomatologa, który określi, jak powinna wyglądać dalsza ścieżka do poprawy zdrowia i wyglądu uzębienia. W Addent Andrychów w ramach stomatologii zachowawczej oferujemy również konsultację wprowadzającą do projektowania uśmiechu. To rozwiązanie szczególnie dla tych pacjentów, którzy marzą o stomatologicznej metamorfozie.

Leczenie próchnicy i wypełnianie ubytków – jak wygląda?

Zanim nastąpi leczenie zasadnicze, zmiany próchnicze należy zidentyfikować. Stomatolog robi to podczas przeglądu, ale często posiłkuje się również dodatkowymi badaniami diagnostycznymi. W centrum Addent znajduje się pracownia radiologiczna, dzięki czemu wykonanie RTG zęba czy pantomogramu nie stanowi problemu, jest sprawne i szybkie.

Kiedy wiadomo już, gdzie dokładnie zlokalizowane są zmiany chorobowe i jak daleko sięgają, stomatolog usuwa je i dokładnie oczyszcza miejsce zabiegu. Następnie przychodzi czas na zastosowanie wypełnienia. W Addent używamy najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu leczenie jest nie tylko skuteczne, ale i daje estetyczny efekt.

Warto pamiętać, że każdy zabieg stomatologiczny można przeprowadzić w znieczuleniu. Jeśli pacjent czuję taką potrzebę, w naszych gabinetach oferujemy dostęp m.in. do skutecznego znieczulenia miejscowego, które gwarantuje bezbolesne i komfortowe leczenie.

Leczenie zębów z próchnicy – ile kosztuje?

Koszt leczenia zachowawczego w stomatologii jest uzależniony od tego, jak wiele zębów dotkniętych jest próchnicą, a także jak duże są owe zmiany chorobowe i uszkodzenia. Znaczenie ma również stopień trudności ich usunięcia. Znieczulenie miejscowe w centrum Addent w Andrychowie jest bezpłatne, więc nie trzeba się martwić o dodatkowe koszty wynikające z wrażliwości na ból. Aktualny cennik usług i zabiegów wykonywanych w ramach stomatologii ogólnej można znaleźć tutaj: Cennik stomatologia zachowawcza Andrychów.

Centrum stomatologiczne Addent jest otwarte dla pacjentów z całej Polski, w szczególności zaś zapraszamy mieszkańców Andrychowa i okolicznych miejscowości, takich jak: Kęty, Wadowice, Kalwaria, Zator czy Żywiec.

Stomatolodzy w Andrychowie

Specjalistka w zakresie stomatologii zachowawczej, a także leczenia kanałowego (endodoncji). Nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w tych dziedzinach. Szczególnie cenna jest dla niej praca przy powiększeniu, gwarantująca największą precyzję i minimalną inwazyjność zabiegów stomatologicznych. 

Specjalista w zakresie stomatogii zachowawczej i endodoncji. W Addent Andrychów zajmuje się również leczeniem dzieci. Pacjenci cenią go za połączenie profesjonalizmu i życzliwego podejścia do każdego odwiedzającego gabinet stomatologiczny.

Specjalistka stomatologii zachowawczej i endodontycznej. Do lek. dent. Olgi Krupej warto się wybrać w przypadku problemów z próchnicą, a także w razie chorób zębów sięgających miazgi i wymagających kompleksowego leczenia kanałowego.

Specjalista w zakresie protetyki i implantoprotetyki, w swojej pracy zajmuje się również stomatologią zachowawczą i endodoncją. Swoje umiejętności doskonali uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach dotyczących stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, a także odbudów protetycznych na implantach. Uczestniczy też w pracach badawczych, dzięki czemu doskonali umiejętności praktyczne. 

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W swojej pracy zajmuje się leczeniem zachowawczym dzieci i dorosłych, a także stawia pierwsze kroki w ortodoncji, która jest jej wielką pasją. Za priorytet stawia dobrą komunikację i komfort pacjenta na fotelu. Dużą wagę przywiązuje również do estetyki.