Stomatologia dziecięca w Andrychowie

Czy zęby mleczne trzeba leczyć? Oczywiście! Wizyta dziecka u dentysty to nie tylko wartość dla jego zdrowia, ale również budowanie pozytywnych nawyków, przyzwyczajeń i zachowań, które zaprocentują w przyszłości. W naszym centrum stomatologicznym zwracamy uwagę na to, by każdy mały pacjent czuł się bezpiecznie, dobrze się bawił i chciał wracać na kolejne wizyty.

O zęby mleczne powinno się dbać tak samo, jak o stałe. Zdrowe mleczaki umożliwiają dziecku prawidłowe przeżuwanie pokarmów, a także przyczyniają się do właściwego rozwoju kości szczęki i mięśni twarzy. Bardzo często też mają wpływ na mowę malucha. Chociaż więc są uzębieniem „tymczasowym”, to mają niezwykle istotną funkcję. Co więcej, zdrowa jama ustna i brak stanów zapalnych to najbardziej sprzyjające środowisko do rozwoju zębów stałych.

Wizyta adaptacyjna, czyli dziecko u stomatologa

W Addent Andrychów stawiamy na komfortową atmosferę, a naszym celem jest zredukowanie stresu małego pacjenta do minimum i zastąpienie go często po prostu dobrą zabawą. Dlatego właśnie zapraszamy rodziców wraz z ich pociechami do skorzystania z możliwości odbycia wizyty adaptacyjnej – zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości. Podczas takiego spotkania nie przeprowadzamy żadnych zabiegów, maluch ma za to okazję poznać gabinet, obejrzeć sprzęt, “pojeździć” na fotelu i oswoić się z nowym miejscem. Pokazanie ząbków nowo poznanej “cioci” pozwala na nawiązanie więzi z personelem i ułatwia przeprowadzenie leczenia w przyszłości.

Stomatologia dla dzieci – zabiegi

Tak jak w przypadku dorosłych pacjentów, tak i u dzieci, kluczem do zdrowia jamy ustnej i zębów są regularne przeglądy stomatologiczne. Pozwalają one sprawdzić, czy nie dzieje się nic niepokojącego, czy nie mają miejsca stany zapalne czy np. nie rozwija się próchnica. Jeśli stomatolog dziecięcy zidentyfikuje zmiany chorobowe, to najpierw je usuwa, a następnie wypełnia ubytek.

U małych pacjentów częstym zabiegiem jest również lakowanie zębów, czyli uszczelnianie bruzd, szczelin i zagłębień, po to, by zapobiec namnażaniu się w nich bakterii. W ramach pakietu higienizacyjnego oferujemy również zabiegi skalingu, piaskowania i fluoryzacji, dzięki którym zęby mleczne zostaną utrzymane w dobrej kondycji.

Leczenie przez zabawę – kolorowe wypełnienia

Wiemy, jak ważne jest właściwe podejście do leczenia dziecka, dlatego w naszej ofercie skierowanej do najmłodszych posiadamy szeroką gamę kolorowych wypełnień. Sprawiają one, że zwykłe leczenie próchnicy zębów mlecznych zamienia się w świetną zabawę. Dziecko może wybrać kolor plomby, porozmawiać o niej ze stomatologiem. Dzięki temu odwraca się nieco uwagę od przeprowadzanego zabiegu. To jeden ze sposobów na zachęcenie małego pacjenta do wizyt u dentysty.

Leczenie zębów mlecznych w Andrychowie

Dzieci powinny regularnie pojawiać się w gabinecie stomatologicznym, by ich zęby rozwijały się zdrowo i prawidłowo. Pierwsze wizyty u dentysty są niezwykle ważne dla wypracowania prawidłowych nawyków na przyszłość. Nie warto z nimi zwlekać! Do centrum Addent zapraszamy wszystkich małych pacjentów, w szczególności mieszkańców Andrychowa i okolicznych miejscowości, takich jak: Kęty, Wadowice, Kalwaria, Zator czy Żywiec.

Stomatolodzy dziecięcy w Andrychowie

Specjalistka w zakresie stomatologii zachowawczej, a także leczenia kanałowego (endodoncji). Nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w tych dziedzinach. Szczególnie cenna jest dla niej praca przy powiększeniu, gwarantująca największą precyzję i minimalną inwazyjność zabiegów stomatologicznych.

Specjalista w zakresie stomatogii zachowawczej i endodoncji. W Addent Andrychów zajmuje się również leczeniem dzieci. Pacjenci cenią go za połączenie profesjonalizmu i życzliwego podejścia do każdego odwiedzającego gabinet stomatologiczny.

Specjalistka stomatologii zachowawczej, endodontycznej i dziecięcej. Do lek. dent. Olgi Krupej warto się wybrać w przypadku problemów z próchnicą, a także w razie chorób zębów sięgających miazgi i wymagających kompleksowego leczenia kanałowego.