Leczenie kanałowe zębów w Andrychowie

Kiedy boli ząb, często oznacza to, że próchnica sięgnęła już miazgi, a stan zapalny jest obecny w korzeniach. W takiej sytuacji niezbędna jest wizyta u endodonty, czyli specjalisty, który zajmuje się leczeniem kanałowym zębów. Lekarz nie tylko sprawi, że pacjent pozbędzie się bólu, ale również po prostu uratuje ząb przed koniecznością jego usunięcia.

Nowoczesne leczenie endodontyczne daje możliwość uratowania niemal każdego zęba. Przez uratowanie rozumiemy oczywiście uniknięcie ekstrakcji, czyli, mówiąc kolokwialnie, wyrwania zęba. Stomatolodzy bardzo często podkreślają jednak, że powinno się dbać o to, by leczenie kanałowe było potrzebne jak najrzadziej. Należy pamiętać, iż najlepsze rezultaty daje odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie, które pozwala uniknąć przykrych dolegliwości bólowych i komplikacji w postaci rozległych stanów zapalnych czy torbieli. Jego zaniechanie nieuchronnie prowadzi do pogorszenia stanu i w konsekwencji może być przyczyną wskazania do ekstrakcji zęba. Na szczęście współczesna stomatologia daje wiele narzędzi i nowatorskich rozwiązań, a nasi doświadczeni lekarze nie boją się wyzwań i nie poddają się nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Konsultacja endodontyczna w Andrychowie

Konsultacja przed leczeniem kanałowym jest potrzebna najczęściej wtedy, kiedy przypadek danego pacjenta jest bardziej skomplikowany niż standardowy. Obecnie bardzo często zdarza się, że już podczas przeglądu stomatologicznego lekarz zauważa zmiany chorobowe, które mogą sięgać korzeni zęba. Wtedy zwykle albo od razu rozpoczyna leczenie, albo kieruje pacjenta na dodatkowe badania diagnostyczne. Jeśli stomatolog nie zajmuje się endodoncją, to dalsze leczenie odbywa się już u specjalisty w tej dziedzinie.

Podczas konsultacji endodontycznej pacjent może przedstawić lekarzowi, z jakiego rodzaju dolegliwościami się boryka i jakiego obszaru one dotyczą. Specjalista, wspierając się badaniem wewnątrzustnym oraz diagnostyką RTG, ocenia, jakiego rodzaju zabieg będzie potrzebny i tłumaczy pacjentowi kolejne kroki leczenia. Dzięki temu leczony jest świadomy wszystkich procedur i ich zasadności, co sprawia, że czuje się bezpiecznie i komfortowo. W Addent Andrychów przywiązujemy dużą wagę do samopoczucia naszych pacjentów.

Jak wygląda leczenie kanałowe zębów?

Z reguły wszystko rozpoczyna się od badań radiologicznych, z RTG punktowym lub pantomograficznym na czele. Diagnostyka pozwala precyzyjnie zaplanować leczenie, uniknąć zaskoczeń, co w konsekwencji prowadzi do sprawniejszego i skuteczniejszego przeprowadzenia zabiegu. Kiedy wiadomo już, gdzie dokładnie zlokalizowane są zmiany chorobowe, endodonta rozpoczyna opracowanie korony zęba, co oznacza jej otwarcie. Usuwa próchnicę i dociera do zainfekowanej miazgi zęba. Następnie stomatolog zajmuje się kanałami. Oczyszcza je, dezynfekuje i osusza. Ostatnim etapem zabiegu endodontycznego jest wypełnienie kanałów oraz odbudowa korony zęba.

Coraz częściej kompleksowe leczenie kanałowe przeprowadza się w trakcie jednej wizyty. Wszystko dlatego, że skuteczne metody znieczulenia pozwalają na opracowywanie kanałów w sposób bezbolesny dla pacjenta. Tradycyjna metoda zakłada najpierw aplikację środka dewitalizującego ząb (tzw. „zatruwanie”), a podczas kolejnej wizyty dopiero oczyszczanie i wypełnianie kanału. Dzisiaj jest już stosowana rzadziej, z uwagi na zwracanie większej uwagi na komfort pacjenta, a także sprawność i dokładność przeprowadzanych zabiegów. W Addent Andrychów leczymy w znieczuleniu, więc nawet praca w okolicach wrażliwych na ból korzeni zębów nie wiąże się z dyskomfortem.

Leczenie zębów pod mikroskopem – czy jest lepsze?

W naszych gabinetach leczymy zęby kanałowo przy użyciu sprzętu powiększającego. Dzięki temu nasi lekarze mają lepsze pole widzenia, są w stanie dostrzec najmniejsze zwężenia czy rozgałęzienia korzeni. Zdarzają się sytuacje, w których na zdjęciu RTG nie są widoczne wszystkie szczegóły, albo kanały na zdjęciu się pokryją. Wtedy zabieg wykonywany pod mikroskopem okazuje się niezwykle cenny. Dzięki leczeniu zębów w powiększeniu ryzyko przeoczeń czy niedokładności jest w zasadzie wyeliminowane, co sprawia, że pacjent jest zdecydowanie mniej narażony na ryzyko powikłań związanych np. z niedostatecznym oczyszczeniem kanałów. Najnowocześniejsze technologie gwarantują skuteczne leczenie stomatologiczne – w Addent są one standardem.

Leczenie kanałowe – jaka jest cena?

Koszty leczenia kanałowego w każdym przypadku są bardzo indywidualne. Wiele zależy od tego, jak skomplikowane i rozległe jest leczenie, a także chociażby od ilości kanałów, które dotknięte są infekcją. Z wyższymi kosztami należy się liczyć w razie leczenia powtórnego aniżeli pierwszorazowego. Ceny rozpoczynają się od 650 złotych. Podkreślamy, że w Addent Andrychów pacjent w przypadku każdego zabiegu endodontycznego może liczyć na bezpłatne znieczulenie. Aktualny cennik leczenia kanałowego można znaleźć tutaj: Cennik endodoncja Andrychów.

Pacjenci centrum Addent to nie tylko mieszkańcy Andrychowa. Przyjmujemy również osoby z całej Polski, w szczególności z okolicznych do lokalizacji gabinetu miejscowości, takich jak: Kęty, Wadowice, Kalwaria, Zator czy Żywiec.

Endodonci w Andrychowie

Specjalistka w zakresie stomatologii zachowawczej, a także leczenia kanałowego (endodoncji). Nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w tych dziedzinach. Szczególnie cenna jest dla niej praca przy powiększeniu, gwarantująca największą precyzję i minimalną inwazyjność zabiegów stomatologicznych. 

Specjalista w zakresie stomatogii zachowawczej i endodoncji. W Addent Andrychów zajmuje się również leczeniem dzieci. Pacjenci cenią go za połączenie profesjonalizmu i życzliwego podejścia do każdego odwiedzającego gabinet stomatologiczny.

Specjalistka stomatologii zachowawczej i endodontycznej. Do lek. dent. Olgi Krupej warto się wybrać w przypadku problemów z próchnicą, a także w razie chorób zębów sięgających miazgi i wymagających kompleksowego leczenia kanałowego.

Specjalista w zakresie protetyki i implantoprotetyki, w swojej pracy zajmuje się również stomatologią zachowawczą i endodoncją. Swoje umiejętności doskonali uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach dotyczących stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, a także odbudów protetycznych na implantach. Uczestniczy też w pracach badawczych, dzięki czemu doskonali umiejętności praktyczne.