Implanty Andrychów

Nowoczesna stomatologia oferuje wiele sposobów na rozwiązanie problemów braków zębowych. Jednym z nich są implanty. Leczenie implantologiczne to ogromna wartość dla pacjenta – dzięki niemu może on odzyskać w pełni funkcjonalne i jednocześnie estetycznie wyglądające zęby.

Bezzębie lub pojedyncze braki zębowe zawsze stanowią dla pacjentów źródło dyskomfortu, a często powodują także zawstydzenie i przeszkadzają w kontaktach z innymi. Jedzenie, uśmiech czy mówienie bywają utrudnione. Ubytki powodują problemy nie tylko estetyczne, mogą być również przyczyną poważnych dolegliwości zdrowotnych. Jakich? Począwszy od bólu spowodowanego przeciążeniem stawów skroniowo-żuchwowych, przez problemy trawienne, aż po rozchwianie pozostałych zębów, prowadzące nawet do ich utraty. Możliwe są również poważne zaniki kości. Rozwiązaniem są właśnie implanty zębowe.

Implanty zębów – na czym to polega?

Implantacja to wszczepienie do kości tytanowej śruby lub kilku śrub, które imitują naturalne korzenie zębów. Po okresie gojenia osadza się na nich korony lub mosty protetyczne – w zależności od tego, jak duże braki zębowe chce uzupełnić pacjent. Zabieg wszczepienia implantów zawsze odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wszystko po to, by zapewnić jak największy komfort i bezbolesność leczonemu.
Należy podkreślić, że leczenie implantologiczne podzielone jest na kilka etapów. Najpierw niezbędna jest szczegółowa analiza potrzeb i oczekiwań pacjenta, a także kompleksowa diagnostyka. Na tej podstawie lekarz ocenia możliwości i przygotowuje plan leczenia, dobierając optymalne metody i rozwiązania. Kolejnym etapem jest często przygotowanie jamy ustnej do implantacji. Zdarza się, że konieczna jest odbudowa kości albo np. wykonanie zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej. W takich przypadkach tylko wcześniejsze poddanie się tym procedurom gwarantuje skuteczność implantacji. Dopiero po przygotowaniu rozpoczyna się właściwe wszczepianie implantów zębowych. Warto więc mieć świadomość, że całość leczenia jest rozłożona w czasie i wymaga od pacjenta cierpliwości. Jednak efekt zdecydowanie jest tego warty.

Jakie implanty zębowe wybrać?

Implanty zębowe można wszczepiać jako pojedyncze uzupełnienia, wraz z koronami, lub osadzać na nich całe protezy. Wszystko zależy od tego, czy pacjent boryka się z brakami zębowymi, czy może z całkowitym bezzębiem. Jeśli jest to to ostatnie, to w Addent Andrychów mamy szereg rozwiązań dostosowanych do takich potrzeb. Są to:

  • klasyczne mosty zakotwiczone na implantach, rekonstruujące wszystkie braki w obrębie jamy ustnej;
  • innowacyjna metoda All-on-X, pozwalająca na całkowitą odbudowę w obrębie jednego łuku przy wszczepieniu zaledwie czterech lub sześciu implantów;
  • system Locator, czyli protezy ruchome, mocowane do implantów przy użyciu specjalnych zatrzasków.

Implanty stomatologiczne wykonywane są z tytanu lub mogą być cyrkonowe – czyli ceramiczne. Oba materiały są odporne, trwałe i mocne. Wraz z koroną różnią się wielkością, kształtem i kolorem – tak, by dopasować się do potrzeb i warunków zębowych pacjenta, a także zapewnić jak najbardziej naturalny efekt. Addent od lat współpracuje ze światowymi liderami branży implantologicznej, producentami takimi jak Alpha Bio czy Nobel Biocare. Dzięki temu zapewnia zabiegi implantologiczne w najwyższym standardzie i o doskonałej skuteczności.

Ceny implantów zębowych w Andrychowie

Jaki jest koszt leczenia implantologicznego? Pacjenci chcący wszczepić sobie implanty muszą się liczyć z wydatkiem przynajmniej kilku tysięcy złotych (za jeden implant). Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna, jak zawsze w przypadku leczenia stomatologicznego. Wiele zależy od zakresu zabiegu, od rodzaju wybranych uzupełnień, a także m.in. od tego, czy przed wstawieniem implantów konieczne jest wykonanie dodatkowych zabiegów przygotowawczych (np. podniesienie dna zatoki szczękowej). Aktualny cennik, uwzględniający poszczególne procedury, można znaleźć tutaj: Cennik implanty Andrychów. Należy jednak pamiętać, że najbardziej realny koszt określi w planie leczenia specjalista. W naszym centrum stomatologicznym konsultacja implantologiczna jest bezpłatna, warto więc skorzystać i poznać możliwości.

Jeszcze do niedawna pacjenci borykający się z bezzębiem lub brakami zębowymi byli skazani na toporne protezy czy mosty naruszające strukturę sąsiednich, często zdrowych zębów. Współczesna stomatologia znalazła jednak rozwiązanie dla tych problemów. Naszym pacjentom proponujemy zabiegi implantologiczne pozwalające przywrócić prawidłowe warunki zwarciowe. Zapraszamy mieszkańców Andrychowa i okolicznych miast, takich jak: Kalwaria, Kęty, Wadowice, Żywiec i Zator. Dokonujemy metamorfoz i przywracamy szeroki uśmiech!

Implantolodzy w Andrychowie

Specjalista w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, który zajmuje się również implantologią. Pacjenci cenią go szczególnie za pełen profesjonalizm wykonywanych zabiegów i dużą cierpliwość do wyjaśniania nawet najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych. 

Specjalista w zakresie zaawansowanych zabiegów stomatologicznych. Zajmuje się chirurgią, implantologią i protetyką, a także skomplikowanymi przypadkami z dziedziny stomatologii mikroskopowej.