Chirurgia stomatologiczna w Andrychowie

Leczenie stomatologiczne wymaga niekiedy interwencji chirurgicznej. Jest ona konieczna często w przypadku ekstrakcji, czyli zabiegów usuwania zębów. Chirurg stomatolog wykonuje też wszelkie inne poważniejsze zabiegi dentystyczne, takie jak te z zakresu regeneracji kości. Przygotuje również jamę ustną pacjenta do leczenia implantologicznego.

Obecnie jednym z najczęściej wykonywanych przez chirurga stomatologicznego zabiegów jest usuwanie ósemek, czyli tzw. zębów mądrości. Wiele osób obawia się tego rodzaju interwencji, myśląc, że ekstrakcja wiąże się z bólem i dyskomfortem. Zabiegów chirurgicznych nie należy odkładać – po pierwsze dlatego, że zwykle są niezbędne, ponieważ w jamie ustnej ma miejsce stan zapalny albo nie jest możliwe kontynuowanie leczenia implantologicznego. Po drugie – dlatego, że współczesna stomatologia daje takie możliwości przeprowadzania zabiegów, że naprawdę nie ma się czego obawiać. Leczenie u chirurga stomatologa jest sprawne, bezbolesne i komfortowe.

Chirurg stomatolog w Andrychowie – jakie zabiegi?

W gabinecie Addent pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej oferty zabiegów stomatologii chirurgicznej, przeprowadzanych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wykonujemy m.in.:

 • ekstrakcje proste;
 • ekstrakcje skomplikowane;
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych;
 • ekstrakcje pozostałości korzeni;
 • zabiegi usuwania torbieli kości i innych zmian wraz z możliwością badania histologiczno-patologicznego (współpracujemy z Katedrą Patomorfologii Collegium Medicum UJ);
 • zabiegi z zakresu chirurgii endodontycznej (np. resekcje, hemisekcje);
 • zabiegi z zakresu chirurgii ortodontycznej (np. ekstrakcje ze wskazań ortodontycznych);
 • zabiegi z zakresu chirurgii tkanek miękkich (np. wycięcie zmian przerostowych, podcięcie wędzidełka);
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej (np. przeszczepy tkanki łącznej, pokrycie recesji dziąsłowych);
 • zabiegi z zakresu regeneracji kości (z zastosowaniem biomateriałów kościozastępczych bądź przeszczepu kości);
 • zabiegi korekty dziąseł;
 • zabiegi przygotowawcze przed leczeniem implanto-protetycznym (np. podniesienie dna zatoki szczękowej);
 • leczenie implantologiczne.

Wszystkie zabiegi przeprowadzamy z użyciem najwyższej jakości materiałów oraz najnowocześniejszych technologii i urządzeń, takich jak narzędzia ultradźwiękowe i mikrochirurgiczne. Dzięki temu możemy zapewnić naszym pacjentom najwyższy standard wykonywanych procedur i zniwelować ryzyko ewentualnych powikłań.

Chirurgiczne leczenie zębów – znieczulenie

Rozumiemy obawy pacjentów związane z bólem towarzyszącym interwencji chirurga, dlatego każdy zabieg przeprowadzamy w skutecznym znieczuleniu miejscowym. W razie potrzeby oferujemy również możliwość leczenia w obecności lekarza anestezjologa i poddania pacjenta znieczuleniu ogólnemu, tzw. sedoanalgezji. Nasi specjaliści zwracają szczególną uwagę na to, by każdy zabieg, niezależnie od stopnia skomplikowania, był bezbolesny, a leczony nie odczuwał podczas niego dyskomfortu. Dzięki zastosowaniu znieczulenia interwencje chirurgiczne są również sprawniejsze, zabiegi krótsze, a w konsekwencji bardzo często proces gojenia przebiega szybciej i bez przeszkód.

Zabiegi chirurgiczne w stomatologii – ceny

Ile kosztuje wyrwanie zęba w Andrychowie? Ceny zaczynają się od 250 zł, ale należy pamiętać, że całkowity i realny koszt leczenia jest uzależniony od konkretnego przypadku i stopnia skomplikowania zabiegu. Sama ekstrakcja może być np. chirurgiczna lub niewymagająca interwencji chirurga. Jeśli jest prostsza, ząb nie jest zatrzymany, a usunięcie go nie wymaga wielu złożonych działań – zabieg będzie krótszy, a jego cena niższa. Analogicznie w przypadku innych procedur – orientacyjny koszt leczenia zawsze przed jego rozpoczęciem przedstawi lekarz. Cennik poszczególnych usług i zabiegów można znaleźć tutaj: Cennik chirurgia stomatologiczna Andrychów.

Do naszego centrum stomatologicznego zapraszamy pacjentów poszukujących dobrego i skutecznego chirurga stomatologa. Szczególnie zachęcamy mieszkańców Andrychowa i okolicznych miejscowości, takich jak: Kalwaria, Kęty, Wadowice, Żywiec i Zator.

Chirurdzy stomatolodzy w Andrychowie

Specjalista w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, który zajmuje się również implantologią. Pacjenci cenią go szczególnie za pełen profesjonalizm wykonywanych zabiegów i dużą cierpliwość do wyjaśniania nawet najbardziej skomplikowanych procedur stomatologicznych. 

Specjalista w zakresie zaawansowanych zabiegów stomatologicznych. Zajmuje się chirurgią, implantologią i protetyką, a także skomplikowanymi przypadkami z dziedziny stomatologii mikroskopowej.

Lekarz dentysta zajmujący się chirurgią stomatologiczną. Interesuje go dalszy rozwój w kierunku implantologii. Pacjenci cenią go za zaangażowanie w wykonywane obowiązki oraz połączenie profesjonalizmu i życzliwego podejścia do każdego odwiedzającego gabinet stomatologiczny.