Protetyka stomatologiczna w Andrychowie

Zdarza się, że z różnych względów zachowanie naturalnych zębów jest niemożliwe. W takiej sytuacji w jamie ustnej powstają ubytki i braki. Ich wypełnieniami zajmuje się dziedzina stomatologii zwana protetyką. Współczesne rozwiązania protetyczne pozwalają na wykonanie prac do złudzenia przypominających naturalne zęby, a do tego funkcjonalnych i trwałych.

Braki zębowe lub całkowite bezzębie to problem, z którym należy się zgłosić do lekarza protetyka. Zwykle tego typu kwestie kojarzy się z defektami estetycznymi. I słusznie, wygląd uśmiechu jest niezwykle ważny, to jasne. Należy jednak pamiętać, że zęby pełnią też istotną funkcję. Umożliwiają prawidłową wymowę czy chociażby przeżuwanie. Jeśli ich nie ma – normalne funkcjonowanie jest utrudnione.

Dodatkowo, braki zębowe z czasem powodują deformacje i skrzywienia pozostałego w jamie ustnej uzębienia. W konsekwencji utrudnia to higienę, a także zwiększa podatność na próchnicę czy zgrzytanie zębami. Niekompletne uzębienie może też stopniowo prowadzić do zaniku kości w miejscu brakującego zęba. Często też wymusza nienaturalną pracę stawów skroniowo-żuchwowych, narażając je na przeciążenia. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą u lekarza protetyka. Tym bardziej, że możliwych rozwiązań współczesna stomatologia ma wiele.

Uzupełnienia protetyczne – rodzaje

W centrum stomatologicznym Addent w Andrychowie oferujemy kompleksowe usługi w zakresie protetyki. Są to m.in.:

  • konwencjonalne korony i mosty wykonane ze stali dentystycznej licowanej ceramiką;
  • pełnoceramiczne korony i mosty wykonane z tlenku cyrkonu o wysokiej przezierności;
  • konwencjonalne protezy ruchome częściowe i całkowite wykonane z akrylu lub nylonu;
  • odbudowę protetyczną opartą na implantach;
  • naprawy prac protetycznych.

Współpracujemy z cenionymi laboratoriami protetycznymi, dzięki czemu możemy zaoferować naszym pacjentom rozwiązania komfortowe, trwałe i estetyczne. Dzięki leczeniu protetycznemu w Addent Andrychów nikt nie domyśli się nawet, że piękny uśmiech nie jest dziełem samej natury.

Projektowanie uśmiechu – wizualizacja efektu leczenia

Jak sprawić, żeby spełniły się oczekiwania pacjenta co do wymarzonego efektu stomatologicznej metamorfozy? Niezbędny jest do tego kompleksowy plan leczenia, uwzględniający również wizualizację nowego uśmiechu. Dzięki cyfrowemu planowaniu, a także nowoczesnym metodom, takim jak skanowanie zębów w technologii 3D, możliwe jest pokazanie pacjentowi, jak będzie wyglądało jego uzębienie po zakończeniu leczenia estetyczno-protetycznego. W Addent Andrychów „projektujemy uśmiech” w oparciu o metodę Digital Smile Design (DSD), ale także autorskie sposoby naszych specjalistów protetyków. Dzięki temu pacjent ma pewność, że efekt leczenia będzie zgodny z jego oczekiwaniami.

Ile kosztuje leczenie protetyczne w Andrychowie?

W naszym centrum stomatologicznym konsultacja z lekarzem protetykiem jest bezpłatna. Warto z niej skorzystać, by dowiedzieć się, jakie są możliwości w przypadku konkretnych potrzeb leczniczych i protetycznych. Koszty samego leczenia są zindywidualizowane – bazowe ceny poszczególnych usług i procedur można znaleźć tutaj: Cennik protetyka Andrychów.

Warto pamiętać, że im wcześniej po utracie zębów wdroży się leczenie protetyczne, tym mniejsze będą konsekwencje wynikające z powstałych ubytków. W Addent pomagamy odzyskać piękny i pełny uśmiech – nie warto czekać na lepszy moment. Zapraszamy mieszkańców Andrychowa i okolicznych miast, takich jak: Kalwaria, Kęty, Wadowice, Żywiec i Zator.

Protetycy w Andrychowie

Specjalista, którego domeną jest protetyka – pacjenci wysoko cenią profesjonalizm i perfekcjonizm, z jakim podchodzi do swojej pracy. Do lek. dent. Macieja Cabana warto się wybrać w przypadku posiadania braków w uzębieniu i chęci ich uzupełnienia. Pomoc uzyska również pacjent, którego ząb został ukruszony. Dodatkowo, specjalista protetyk poprawi estetykę uzębienia i wspomoże w uzyskaniu wymarzonego kształtu i koloru zębów. 

Specjalista w zakresie protetyki i implantoprotetyki, w swojej pracy zajmuje się również stomatologią zachowawczą i endodoncją. Swoje umiejętności doskonali uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach dotyczących stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, a także odbudowy protetycznej na implantach.

Specjalista w zakresie zaawansowanych zabiegów stomatologicznych. Zajmuje się chirurgią, implantologią i protetyką, a także skomplikowanymi przypadkami z dziedziny stomatologii mikroskopowej.