STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I ENDODONCJA

Próchnica zębów jest dziś poważnym problemem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Stomatologia zachowawcza to przede wszystkim zabiegi obejmujące leczenie ubytków próchnicowych zębów, a następnie ich odbudowę za pomocą wypełnień światłoutwardzalnych oraz leczenie endodontyczne.

Optymalnym stanem jest zachowanie żywotności wszystkich zębów, toteż nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby leczenie kanałowe przeprowadzać włącznie w razie gdy zachodzi taka konieczność. Wypełnienia wykonywane w gabinetach Addent są trwałe i estetyczne, dzięki zastosowaniu najlepszych dostępnych materiałów i sprzętu.

Leczenie kanałowe zębów

Głęboka próchnica może prowadzić do nieodwracalnych zmian infekcyjnych w obrębie miazgi zęba. Wówczas niezbędne staje się leczenie kanałowe, polegające na udrożnieniu i starannym oczyszczeniu korzeni ze zmienionej chorobowo miazgi, a następnie dokładnym opracowaniu kanałów. Tak przygotowane korzenie wypełnia się szczelnie odpowiednim materiałem, a odbudowany za pomocą wypełnienia lub korony protetycznej ząb pozostaje zachowany nawet przez wiele lat.

Należy pamiętać, iż najlepsze rezultaty daje odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie, które pozwala uniknąć przykrych dolegliwości bólowych i komplikacji w postaci rozległych stanów zapalnych czy torbieli. Jego zaniechanie nieuchronnie prowadzi do pogorszenia stanu i w konsekwencji może być przyczyną wskazania do ekstrakcji zęba. Na szczęście współczesna stomatologia daje nam wiele narzędzi i nowatorskich rozwiązań, a nasi doświadczeni lekarze nie boją się wyzwań i nie poddają się nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Z usług naszego gabinetu korzystają mieszkańcy miast takich jak: Andrychów, Kęty, Zator, Wadowice czy Kalwaria.