PROFILAKTYKA

Odpowiednio prowadzona profilaktyka i regularne wizyty kontrolne, w myśl zasady “lepiej zapobiegać niż leczyć”, skutecznie pomagają uchronić się przed przykrymi dolegliwościami ze strony uzębienia. Pacjenci gabinetów Addent mają możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza zabiegów profilaktycznych, nieocenionych w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej.

Profesjonalnie przeprowadzona higienizacja polega na usunięciu przy użyciu skalera ultradźwiękowego złogów kamienia nazębnego, zgromadzonego nad i pod dziąsłami. następny krok to piaskowanie i polerowanie zębów, mające na celu zniwelowanie osadów, powstałych na skutek palenia tytoniu, picia kawy czy herbaty. Ostatnim etapem zbiegu jest fluoryzacja, wykonywana przez nałożenie na zęby przyjemnego w smaku preparatu, który zapobiega nadwrażliwości i wzmacnia szkliwo. Zabieg higienizacji przynosi wiele wymiernych korzyści: podnosi estetykę uśmiechu, a przede wszystkim pomaga w zapobieganiu wystąpienia próchnicy oraz schorzeniom przyzębia. powtarzanie zabiegu zaleca się co pół roku, a jeśli jest taka potrzeba, nawet częściej.

W dbaniu o higienę jamy ustnej dobre nawyki to podstawa. Dlatego po zakończonym zabiegu nasze doświadczone higienistki przeprowadzają z Pacjentem instruktaż, który jest pomocny w pielęgnacji zębów w warunkach domowych. W razie potrzeby pomagają również dobrać odpowiednie dla Pacjenta preparaty, które dla Państwa wygody można nabyć w recepcji naszego gabinetu. W trosce o Państwa komfort i dobrą kondycję jamy ustnej nasze recepcjonistki co pół roku przypominają o potrzebie odbycia wizyty kontrolnej i przeprowadzenia zabiegu higienizacji.

Oferujemy również zabiegi profilaktyczne dedykowane naszym najmłodszym Pacjentom. Rewelacyjne rezultaty, jak zmniejszenie ryzyka wystąpienia próchnicy nawet o 90%, przynosi lakowanie zdrowych zębów stałych, przeprowadzane najpóźniej do trzech miesięcy od pojawienia się powierzchni żującej powyżej linii dziąsła. Trudno dostępne do szczotkowania miejsca, czyli szczeliny i bruzdy na powierzchni zębów przedtrzonowych i trzonowych oraz zagłębienia bocznych górnych siekaczy są wypełniane w trakcie zabiegu specjalnym materiałem, co zapobiega powstawaniu w przyszłości ubytków. W przypadku zębów mlecznych istnieje możliwość przeprowadzenia lakowania w obrębie trzonowców.